Найдовше у світі дослідження щастя має добрі новини для любителів каное-походів!


Коли наступного разу хтось запитає вас, чому ви кілька днів пропадаєте в глушині зі своїми приятелями канойщиками і каякерами, скажіть їм таке: дослідження доводять, що веслування є чинником щастя.


З 1939 року Гарвардський університет проводить найтриваліше дослідження людського щастя у світі.

Протягом 80 років дослідження Гранта та Глюка відслідковувало фізичне та емоційне благополуччя 724 чоловіків. Третина з них були випускниками Гарвардських класів 1944 року, решта – з Бостона. До речі, кілька десятків людей ще живі та перебувають у середині своїх 90-х.

Після зустрічей та бесід із цими людьми кожні два роки протягом останніх восьми десятиліть та отримання десятків тисяч сторінок результатів, дослідження підтверджує, що не часто після слави, удачі та успіху народжується довгострокове щастя.


Як стати щасливішим і жити повним життям? TED Talk 2015

«Найочевидніший висновок, який ми отримали з цього дослідження: добрі стосунки роблять нас щасливішими і здоровішими. Надовго», – каже Роберт Волдингер професор психіатрії у Гарвардській медичній школі.

Його виступ TED Talk 2015 року «Що створює гарне життя» було переглянуто 25 мільйонів разів. «Люди, найбільш задоволені своїми відносинами у віці 50 років, виявилися найздоровішими у віці 80 років», – сказав Волдингер. Дослідження показало, що рівень задоволеності людини своїми відносинами у віці 50 років є кращим показником її фізичного здоров’я у майбутньому, ніж навіть рівень холестерину.

Профессор психиатрии Гарвардской медицинской школы на TED Talk 2015 года «Что создаёт хорошую жизнь»

Близькі відносини, (які зовсім не означають повне відсутності конфліктів), допомагають захиститися від життєвих негараздів, затримують розумове та фізичне занепад і є кращими предикторами довгого та щасливого життя, ніж соціальний клас, IQ і навіть гени, йдеться у дослідженні.


Каноінг зміцнює відносини

Результати дослідження стали гарною новиною для любителів веслування. Більшість канойщиків більшість часу ходять у походи з іншими людьми. Навіть любителі екстрім-слалому на каное. Ми добре знаємо, що подорож у дикій природі – чудовий спосіб створити по-справжньому міцний зв’язок.

Вчені, що вивчають відносини, кажуть, що розвиток дружби зводиться до чотирьох таких факторів, як близькість, частота, тривалість та інтенсивність. Це хоча б частково пояснює чому діти з такою легкістю заводять друзів. Багаторічне перебування в одній класній кімнаті по шість годин на день, п’ять днів на тиждень сприяє розвитку товариства.

Останній шматочок пазла, інтенсивність, відноситься до якості взаємодії. Вам не потрібен тісний особистий зв’язок, щоб створити міцну дружбу з кимось, кого ви бачите щодня на роботі. Натомість, короткий, але інтенсивний досвід може пов’язати протягом усього життя двох людей, які живуть по різні боки земної кулі.


Нічна гулянка чи вихідні у каное – що краще?

Доктор Стівен Хауелл вивчає науку дружби в коледжі Кістоун у Пенсільванії. Він виявив, що взаємна довіра та спільний ризик – є ідеальними компонентами для встановлення або відновлення зв’язків. Не дивно також, що, згідно з його висновками, нічна гулянка також часто є швидким та успішним способом отримати аналогічний результат. Ще він виявив, що дві людини, які справляються з проблемою або завданням спільно (нехай навіть такою незначним, як дістатися до будинку глибокої ночі) з великою ймовірністю потоваришують.

Час у дикій природі на воді або біля вогнища також сприяє обміну довірою, подоланню труднощів, управлінню ризиками та великою кількістю пам’ятних моментів. Всі переваги запропонованої раніше професором Хауеллом ночі, але без похмілля 😉

Читайте також 8 ідей смачних та корисних снеків в сплавах на каное та каяках

Сплав на каное – це інтенсивний досвід міжособистісного спілкування, що розпалює вогонь дружби та майбутнього благополуччя. «Ця новина про те, що добрі, близькі стосунки корисні для нашого здоров’я, є мудрістю такою ж старою, як і гори» – каже доктор Волдінгера з Гарварда.

«Існує маса способів як застосувати ці знання у нашому житті, – додає він, – Навіть просто час, проведений з людьми замість часу в телефоні або в Інтернеті. Відновити старі стосунки можна, зробивши щось нове разом або згадавши родичів, з якими ви вже давно не спілкувалися».

Завжди можна зателефонувати до старого приятеля і сходити в похід. Нехай навіть на один день. Це корисно для вашого здоров’я. Такого висновку дійшли в Гарвардському університеті.

Переклад статті з сайта paddling.com