• Post category:Фільми
 • Reading time:13 mins read

Прем’єра 15-го щорічного PADDLING FILM FESTIVAL (Фестиваль фільмів про веслування) відбулася 20 лютого 2020 року у кінотеатрі The Royal Cinema у Торонто, Онтаріо. За підтримки організаторів The Complete Paddler відбувся відбір фільмів-номінантів.

Загалом було розглянуто понад 75 фільмів. Комітет фестивалю відібрав для подальшої боротьби 24 фільми. Саме вони гастролюватимуть по всьому світу у більш ніж 135 містах у рамках світового туру PADDLING FILM FESTIVAL 2020. Поки що у країнах СНД покази фільмів фестивалю не плануються.

8 фільмів-переможців та ще 16 відібраних фільмів тепер змагаються за приз глядацьких симпатій Aqua-Bound People’s Choice. Під кожним описом відео прикріплений трейлер довжиною трохи більше 3х хвилин. Приємного перегляду!


Дорога до Води | With Robert Field

У 2015 році Роберт Філд перестав жити по графіку “з 9 до 5”, щоб продовжити займатися улюбленими каякінгом, рибалкою та відеографією. Тепер Роберта можна знайти там, де вода зустрічається з дорогою – він знімає відео для його популярного каналу Field Trips with Robert Field.

Тепер він живе у трейлері у Keystone Cougar. Його будинок на колесах дав Робертові можливість подорожувати в нові місця, знайомитися з новими людьми і, найголовніше, ловити нову рибу.

 • Режисери та продюсери: Аарон Хітчінс, Метт Уайт


Довгий Дім-Ріка

Фільм “The Long River Home” розповідає про подолання наслідків війни (ПТСР) через каякінг. Аарон Хауелл і Рассел Девіс – ветерани бойових дій, які отримали серйозні поранення на війні. Вони зібралися разом для іншої місії – провести сліпого ветерана ВМС Лонні Бедвелла в його третьому поході Великим Каньйоном.

Разом вони вчаться тому, що можна долати складні пороги життя простіше, проводячи аналогію з пошуком вірної лінії через хаос гірської річки.

До речі, про Lonnie Bedwell є окремий крутий мотиваційний фільм. REI Presents: Feel of Vision. Він не “просто сліпий каякер”. Цей тип організував своє ком’юніті, в якому УВАГА! сліпі каякери-інструктори навчають сліпих людей каякінгу на гірських річках.

Мені складно передати глибину поваги до цієї людини та подібних до нього людей.

 • Мій особистий вибір переможця у номінації “Приз глядацьких симпатій”
 • Режисер: Сет Дал
 • Продюсер: Сара Леоне та виконавчий продюсер: Тіммі О’Ніл


(Люди) Води

2020_documentary

Протягом тисячоліть каное-аутригери пов’язували різні культури та людей у всьому світі. Фільм “(PEOPLE) OF WATER” [(Люди) води”] розповідає історію члена команди США з рафтингу Роба Прехтля, який вирушив у подорож, щоб навчитися плавати на аутригерах.

 • Переможець у категорії “Найкращий документальний фільм”
 • Режисер: Форест Вудворд
 • Виробництво: GnarlyBay


Тур Балканськими Рычками #4

2020_environmental

Balkan River Defense (Оборона Рік Балкан) – це група друзів, каякерів, художників та активістів, які спільно з місцевими жителями на Балканах захищають дикі річки Європи від гідроелектростанцій.

Щороку вони вирушають в дорогу Балканами з каяками, камерами та креативом. Їх мета – безпосередньо підтримувати місцевих жителів, які борються за порятунок своїх річок. Під час четвертого туру 2019 року команда відвідала румунську річку Баска-Маре, словенську річку Соча та болгарську річку Струма.

 • Переможець у категорії “Найкращий фільм про навколишнє середовище”
 • Режисери: Матік Облак, Мітя Легат, Тім Вртнік
 • Виробництво: Balkan River Defense


Соло-каякінг в Індії / Nouria Newman by RedBull.

Золота медалістка ICF 2014 у слаломі на каное каякерша Nouria Newman вирушає в одиночний багатоденний спуск на каяку бурхливими водами в Гімалаях. Загальна довжина дистанції трьома річками Царап – Занскар – Інд склала 375км за 7 днів.

Відчуваючи виклик, благословення та вразливість одночасно, Нурія ділиться своїми почуттями із чарівною відвертістю. Від жорстких моментів небезпеки до спокійної благодаті річка дає інтенсивний досвід, яким діляться з нами в цьому захоплюючому фільмі від RedBull!

І оскільки це RedBull, то має бути екстримально, вірно? Так і є! Ось короткий таймінг:

 • 1:40 – пливе в каяку та чистить зуби;
 • 2:05 – “Тут так красиво!”;
 • 2:30 – мега-екшен.. ледь не загинула;
 • 3:20 – пливе за каяком і це вже велика удача;
 • 3:58 – спіймала весло “Мені не було страшно… просто мені пощастило залишитися живою”;
 • 7:05 – зустріла дітей-будистських ченців.
 • Режисер: Девід Арно
 • Продюсер: Корінна Халлоран


Сімейні маршрути

2020_canoe

У фільмі «Family Routes» (Сімейні маршрути) сім’я Лінн Робінсон та Дуейна Уолгемут вирушає у незвичайну літню подорож на каное Північно-Західними територіями.

З собою вони беруть своїх двох синів – чотирирічного Еміля та однорічного Алекса. Там вони стикаються з проблемами життя за межами міста та критикою з дому. Ну а як же – однорічне маля в країні ведмедів! Але фільм кльовий і мотивуючий.

 • Переможець у категорії “Найкращий фільм про каноїнг”
 • Режисер: Кіт Робертсон

“Зламане тіло води” (Broken Body of Water)

“Зламане тіло води” (Broken Body of Water) – добрий мотиваційний фільм про силу людського духу перед негараздами. З несправним тілом, але гострим неослаблим розумом, Енді Саттон хоче досягти успіху в чомусь глибокому для себе, перш ніж станеться неминуче.

Справа в тому, що у Енді неоперабельна пухлина спинного мозку, через яку він повільно втрачає рухливість. У фільмі розповідається про його подорож у каяку по місцевих озерах і, хоча подорож нелегка, час, що залишився, буде прожито повним життям.

 • Режисер та продюсер: Кріс Пейві


Ісоляція / ICEolation

2020_seakayak

Двоє людей, два тижні, два каяки. Софі та Юен вирушили в подорож морем на каяках, щоб з’єднатися з безлюдною країною льоду та пінгвінів.

ICEolation (дослівно Льодова-ізоляція) відправляє глядача в подорож від підготовки та планування такої експедиції, до проблем та авіаквитків в Антарктиді.

 • Переможець у категорії “Найкращий фільм про морський каякінг”
 • Режисери: Софі Баллах та Юен Блайт
 • Продюсер: Софі Баллах та Юен Блайт, Метью Фаррелл, Flowstate Photography


Banking on Bailey

2020_short

В Бенксі, штат Айдахо, мешкають всього 17 жителів, в тому числі Райан Бейлі. Він не тільки каякер з Уайтуотера, але ще й пожежник диких лісів та неофіційний мер міста.

Розташований у місці злиття північного та південного приток річки Пайетт, Бенкс для каякерів те саме, що Північний берег Гавайських островів для серферів та Йосеміті для альпіністів. Річка лякала і кликала Райана, коли він дорослішав. Але він продовжує жити своїм життям без оглядки. Його більше турбує не те, що буде згодом, а те, що відбувається зараз.

 • Переможець у категорії “Найкращий короткометражний фільм”
 • Режисер: Тім Кемпл


Жінки у бурхливих водах. The Dagger Team

Зустрічайте крутих жінок-каякерш із Team Dagger!

Все почалося з однієї людини. Після того, як вона вийшла не пенсію, вирішила спробувати каякінг і зрештою організувала цілу каяк-команду! Подивіться цей дивовижний спосіб, яким вони надихають і розширюють можливості інших жінок, як у воді, так і поза нею.

 • Режисери: Еван Лендекер, Dagger Kayaks,
 • Виробництво: Джесс Даддіо, Sessions Studio


Повернення додому. Історія граничних вод

«Повернення додому» (Homecoming) – фільм одночасно і про мотивацію і про захист навколишнього середовища. Ця каное-подорож проходить у водах парку Boundary Waters Canoe Area Wilderness у північній Мінесотті. Саме на його околицях планують розпочати видобуток сульфідно-рудної міді.

У фільмі Джо Фербенкс подорожує тими ж водами, де він навчився веслувати в дитинстві та зіставляє свій пережитий досвід (йому діагностували рак) з можливим майбутнім цього природного парку. Джо використовує особистий зв’язок із природним ландшафтом як силу для зцілення, щоб проілюструвати важливість збереження природи.

 • Режисер: Джо Фербенкс


Тяга Півночі (Pull of the North)

У травні 2016 року команда з чотирьох шукачів пригод розпочала тримісячну подорож на каное від витоку річки Юкон у Канаді до її гирла у Беринговому морі на Алясці. Довжина подорожі склала 3200км

Експедиція пройшла землями корінних народів Атапасків, які понад 10 000 років тому перетнули Берінгову протоку з Азії. Веслярі досліджують силу цієї культури, її ландшафти, тварин, спадкові знання та вірування. Фільм «Тяга Півночі» (Pull of the North) – подорож у пошуках того, що означає бути людиною для «людей річки».

 • Режисер: Керолайн Кіт


Can’t Ski Vegas

Згідно з офіційною версією, команда Can’t Ski Vegas вирушила в долину річки Татшеншіні у пошуках найбільших лижних трас у своєму житті.

Насправді ж вони сплавилися на надувних човнах, щоб відсвяткувати “вечірку хлопчаків” одного з друзів )

«Піти у дику природу. Прибрати відволікаючі фактори, послуги стільникового зв’язку та електронну пошту, та цілеспрямовано витратити час на те, щоб побути разом. Я припускаю, що це реальний сенс хлопчакової вечірки», – сказав режисер.

 • Режисери: Джої Шуслер, Бен Пейдж, Томас Вудсон


Lawaiʻa – перекази про сімейну рибалку

2020_fishing

Гаваї багато що значать для багатьох людей. Для Ніка Вакіда його батьківщина Мауї пов’язана із спільнотою, і ця спільнота є частиною великої родини.

У Ніка немає великих човнів та дорогого спорядження для глибоководної риболовлі, якими славляться острови. Натомість, його вмілі навики та морський каяк дозволяють йому ловити рибу. Рибалка для нього – це щось більше, ніж просто ловити рибу. Йдеться про підключення до культурної та духовної історії та про те, щоб ділитися своєю щедрістю з сім’єю та суспільством.

 • Переможець у категорії “Найкращий фільм про рибалку в каяку”
 • Режисер: Джефф Томас
 • Продюсер: Мет Джексон


Великий Шлях (THE GREAT ROUTE)

Ця неймовірна подорож на SUP-дошці по західному узбережжю Гренландії показує наслідки зміни клімату на крайній півночі. Знімальна група слідує за маршрутом від Aasiaat до Ilulissat, щоб зрозуміти для себе життя на безлюдному острові в минулому і теперішньому.

На додачу до айсбергів, білих ночей та холодних температур вони зустрічають Вальдемара Петерсена, 84-річного мисливця та поета. Фільм “THE GREAT ROUTE” надихає на дії із захисту цього унікального північного регіону.

 • Режисер: Максиміліан Столаров
 • Продюсер: Майкл Уолтер


Море Вітамінів (Vitamin Sea)

2020_sup

Рекордна одиночна подорож жінки на SUP-борді, що охоплює всю довжину материкової частини Великобританії – 1600 км. від Лендс-Енду до Джона О’Гроута.

Фільм “Vitamin Sea” документує позитивні методи боротьби із забрудненням пластиком і те, наскільки для цього важливе відповідальне ставлення кожної людини до природи.

 • Переможець у категорії “Найкращий фільм про SUP-борди”
 • Режисер: Джеймс Епплтон
 • Продюсер: Кел Майор


SVAHA

Фільм “Svaha” – історія тримісячної морської експедиції довжиною 3200 км через Карибське море від Гренади до Майамі по водах одного з найпідступніших океанів світу. Маючи всього один день досвіду морського каякінгу, друзі дитинства, Вілл МакКріді та Джордж Паррі, вирушають до експедиції. Їх мета – зібрати кошти для своєї благодійної організації Get Exploring Trust.

З чудовими кадрами реальних життєвих ситуацій фільм є даниною завзятості та витривалості.

 • Режисер та продюсер: Вілл Паррі


THE RIO CAQUETA

2020_whitewater

Жуль Домін і Тайлер Бредт пристрастилися до каякінгу по гірських річках. Вони спланували довгий шлях від витоків річки Ріо Какет, щоб дістатися нереально крутого каньйону з великою водою в глибинах колумбійської Амазонки.

Це тип пригод, що тішить, що тебе там не було ))

 • Переможець у категорії “Найкращий фільм про гірський каякінг”
 • Режисер: Тайлер Лі • Продюсер: Баррі Барр


Оригінал статті англійською лежить на сайті фестивалю PaddlingFilmFestival