Будь-який любитель веслування знає, що достатньо лише декількох годин на улюбленому озері або на туманній річці, щоб відчути себе здоровішим. Ясність розуму, час подалі від екранів, і зосередженість на поточному моменті дозволяють почуватися щасливішим та енергійнішим. Але справа не тільки в тому, що відбувається в голові – є конкретні фізіологічні причини, чому веслування робить нас здоровішим.

Тягові вправи – цього в човні буде багато

Веслування – відмінне тренування, під час якого немає надлишкового тиску на суглоби в порівнянні з такими видами спорту, як біг або катання на лижах. Якщо в людини болять коліна або стегна, то більшість намагаєтеся брати участь в активних видах спорту якомога меньше. Саме веслування дозволить вам підтримувати хорошу фізичну форму та отримувати задоволення від перебування на свіжому повітрі, не навантажуючи ці суглоби. Також, веслування можна поєднувати з іншими вправами з низьким навантаженням, такими як піші походи, йога або фристайлінг в каное біля табору.

Читайте також 6 основних порад новачкам каноїнгу

Зміцнення серцево-судинної системи. Дихання – наше все.

Загалом, серцево-судинна система – це те, наскільки добре кровоносні та дихальні системи у вашому тілі забезпечують м’язи киснем під час тренувань. Чим краще ваше серцево-судинне здоров’я, тим менше зусиль ваше тіло витрачає, відправляючи кисень у ті частини тіла, які цього потребують.

Регулярне катання на каное підвищить працездатність серцево-судинної системи. Це означає, що ви не тільки станете ефективнішим весляром, але відчуєте себе сильнішим в інших видах спорту. Та й просто проживете довше. Звичайно, перенесення каное не завжди приносить задоволення, але нести човен вгору по схилу – це ще один спосіб покращити здоров’я вашого серця.

Перенесення та веслування – відмінні силові вправи.

Незалежно від виду каноїнгу, яким ви займаєтесь, рухи підтягування та штовхання води веслом гарантовано збільшать силу м’язів рук, плечового пояса, спини, живота та грудей. Складні умови, такі як вітер чи хвилі, вимагатимуть потужних викидів енергії та злагодженої роботи м’язів. Піднімати каное та каяки на дах автомобіля чи причепи – теж непогана вправа! 🙂

Каноїнг знижує стрес

Дослідження показують, що фізичні вправи також позитивно впливають на стрес. Коли ваше «тренування» проходить у класичному дерев’яному каное на глибокому озері в обрамленні золотих модрин, а ввечері біля вогнища можна поласувати стравою з багаття та ще в хорошій компанії.. ймовірно, що сприятливий вплив на стрес буде максимальним. Каноїнг та каякінг – це заняття, якими можна займатися одночасно з фотографією, плаванням, стрибками у воду та рибалкою.

Можливість трохи повеслувати говорить про те, що ви вмієте перемикатися. Вмієте на якийсь час “забути” про список справ або зустріч у понеділок і вмієте зосередитися на плавності рухів, спостереженням за природою. Замість звичних справ, скоріш за все, будете рахувати кількість чапель, качок, черепах і бобрів, яких ви помітите раніше, ніж вони вас.

Веслування покращує загальне здоров’я

Може здатися, що справа в силі рук, але процес гребка значною мірою залежить від здоров’я спини і серця. Ті, хто часто ходять у каное дають тренування свій кардіосистемі, що безсумнівно приносить величезну користь всьому організму людини.

Підтримка м’язів у тонусі є гарною профілактикою травм, допомагає зменшити біль у спині, покращує поставу та захисну функцію центральної нервової системи. До речі, прес влітку теж виглядатиме круто!

Будьте здорові! Paddle on!