Вивчення каноїнгу – захоплююче заняття, що відкриває широкі можливості для пригод на воді на все життя.

Деякі елементи веслування можуть здатися складними на перший погляд. Наприклад, як правильно маневрувати в каное? Або ж чому соло-канойщики часто сидять навколішки в тандем-каное?

Спробуємо зробити знайомство з каноінгом простішим. Почніть з цих шести важливих навичок для канойщиків-початківців, перш ніж переходити до більш складного. Вдалого веслування!


Вивчіть J-Stroke (J-гребок)

Вивчення цього базового виду гребка дасть можливість не змінювати постійно руку та красиво спрямовувати каное саме туди, куди вам потрібно. Використовуйте його на кормі тандем-каное або як основний рульовий рух при одиночному веслуванні.

Читайте також Техніка одностороннього веслування в каное. J-гребок (опис та відео)


Вивчіть великий гребок вперед

Це лише здається простим, але виконання ідеального гребка вперед вимагає практики. Потрібно грести так, щоб площина весла найбільш ефективно тягнула воду. Підключайте спину до процесу. Тоді м’язи попереку збільшать силу гребка, не перевтомлюючи при цьому руки.


Як кріпити каное до автомобіля

Ця порада не відноситься до навичок-на-воді, але вміння правильно закріпити каное до даху авто зробить вас мобільнішим. Більшість з нас живе на певній відстані від своїх улюблених місць для прогулянок чи сплавів, а це означає, що транспортування човна є частиною життя.

Вивчіть безпечну та ефективну систему кріплення та дотримуйтесь техніки безпеки. Тоді вам не доведеться щоразу хвилюватися під час перевезення човна. Також, не зайвим буде ознайомитися з правилами дорожнього руху щодо особливостей перевезення габаритних вантажів. Це надасть вам впевненості в соіїх діях і не створить перешкод собі та іншим учасникам дорожнього руху.

Дазнайтеся більше Як переносити та перевозити каное одному? Існує 2 способи (відео)


Як врятувати себе та човен у разі перекидання

Випадки бувають різні, люди бувають різні та ситуації на воді – також. Вкрай рідко, але перевороти трапляються. У мене, наприклад, поки що не було таких випадків. Але, коли друзі дуже стараються, то води в каное бувало багато )

Якщо у вас є розуміння та практика техніки порятунку на воді, перевороти перетворюються із катастрофи на звичайне виправлення ситуації. Існує багато різних способів порятунку каное.

Дізнайтеся більше в статті Техніка безпеки на воді. Як перевенути каное назад (відео)


Техніка низької опори на хвилях – як це?

Опинившись у неспокійних чи бурхливих водах, знання техніки низької опори – це те, що вам знадобиться. Вона допоможе зберегти спокій і запобігти перекиданню. Необхідно повернути весло горизонтально і відштовхнутися від води всією площиною його поверхні. Подивіться це відео — там все наглядно показано.


Вибір весла – важливий момент

Як і в багатьох аспектах життя, в каное потрібен правильний інструмент для правильної роботи. Зазвичай весло має ручку, держак/веретено та лопать. Той факт, що ваше весло має ці елементи ще не означає, що саме це весло вам підходить. Різні моделі призначені для різних стилів та умов веслування, тож вибір правильного весла може зробити веслування повільним та неприємним.

Читайте статтю Як правильно вибрати весло для каное. Повний мануал з відео.

Многообразие видо вёсел для каноэ

Оригінал статті можна прочитати на paddlingmag.com