“Комфорт виявився першорядним питанням в поході з моєю 70-річною свекрухою два роки тому. Це був її перший похід у дику природу, але вона хотіла брати в ньому найактивнішу участь і взялася за весло. Від незнайомих тілу рухів при греблі її спина заболіла навіть від короткої прогулянки біля кемпінгу. Питання комфорту виявилося дуже важливим у цьому випадку. “Як би було чудово, якби вона могла зараз відкинутися назад і насолоджуватися поїздкою, поки я катаю нас обох” – подумав я тоді.” Це реальна історія одного зі співробітників журналу Paddling Magazine.

Комфортные сидения для каноэ выбор есть

Комфорт та зручність у поході – це важливо

Комфорт – досить часта умова для більшості канойщиків покоління бейбі-бумерів (55+ в США). Хоча різні варіанти класичних сидінь вже довгий час відомі юрбі любителів каноїнгу, досвідчені туристи все-таки уникають їх. І на те є свої вагомі причини.

Звичайно, підтримка спини зручною високою спинкою звучить непогано, але часто це обмежує рухливість, що призводить до неправильної техніки і втрати сили гребків. Плюс це ще один предмет для транспортування.

Жоден з цих факторів не є перешкодою для невеликої пообідньої прогулянки, але вони неприйнятні при поході завдовжки 50 км. На щастя, більшість сплавів знаходяться десь посередині між цими “крайнощами”. Один із цих типів сидінь може підійти вам.


З алюмінієвим каркасом

– сидение GCI/Woods ($30) –

Класика для спортсменів і для тих, для кого каное – це просто засіб пересування до ще однієї своєї пристрасті, наприклад, полювання або риболовлі. Цей трифунтовий складний алюмінієвий каркас з високою спинкою гарантує розслаблення, а подушка великої товщини 5 см відчувається розкішно.

На противагу підтримці, яку забезпечує цей міцний каркас, майже неможливо повернутися і зробити правильний гребок веслом до тих пір, поки не нахилитеся вперед. І попрощайтеся з дріфтом під будь-якими гілками або перешкодами, що звисають низько над водою. Подушка сидіння висихатиме годинами, якщо вона промокла. Таке сидіння можна купити в багатьох магазинах ($29/39 + доставка) під брендами GCI або Woods.

Найкраще підходить: рибалкам, фотографам або людям, які знаходяться на воді тільки для того, щоб розслабитися, зробити кілька знімків або покататися де-кілька годин. Тобто, для більшості випадків.


Дерев’яна рама з ратанговим плетінням

Ви людина, що впевнена – найбільша естетика у веслуванні була на рубежі 20-го століття в епоху прогулянкових каное. Тоді беріть із собою парасольку та грамофон, тому що цей стиль сидіння для вас. Дерев’яні сидіння бувають різних форм, порід дерева та оздоблення, щоб догодити вимогливому олдскульнику. Як правило, цей тип є одним з найбільш важких варіантів.

Ця спинка від Harmony ($ 109,99 + доставка) легко складується і забезпечить будь-якому канойщику королівські відчуття і важить лише 2,5 кг. При цьому центр рівноваги зміститься вгору лише приблизно на дюйм. Ця модель легко встановлюється на класичні сидіння в стилі лавки, але при тривалому використанні може залишити вм’ятнину або потертість на лаковому покритті оригінального сидіння. Але це дрібниці.. справді.

Великий плюс дерев’яних спинок – вода легко витирається.

Підходить: любителям каное епохи Куртинга та всякого різного олдскула.


Тканинні сидіння без каркасів

Існує безліч тканинних сидінь. Основна ідея цього виду така: регульована лямка підтягує спинку сидіння до подушки сидіння, як на вашому улюбленому стільці біля вогнища.

На сидінні Premium Canoe Seat від Pelican ($29 + доставка) спинка сидіння залишається досить низькою, щоб можна було обертати тулуб, забезпечуючи при цьому поперекову підтримку. Такі сидіння кріпляться до лави каное за допомогою ременів, легко підходять до встановлення в каяку або на стадіонні сидіння.

Підходять: канойщикам одноденних походів, які шукають компроміс між комфортом та ефективністю.


Пінки та подушки

Небагато піни може здатися чимось незначним, але зможе забезпечити необхідний рівень комфорту, не впливаючи на рухливість. Підкладки з паролону із закритими порами товщиною від 8 мм до 2,5 см є незмінними атрибутами багатьох любителів довгих походів, що проводять цілі дні у своїх каное. До того ж пінні килимки коштують меньше 100 гривень у вашому місцевому магазині туристичного спорядження.

пінку можна тимчасово зафікувати звичайними стяжними ременями безпосередньо до сидіння, завдяки чому усуваються будь-які зсуви та ковзання. Для підтримки попереку каноїсти-марафонці прив’язують до сидіння ремені. Перед цим їх попередньо розмічають і відрізають так, щоб при натягуванні ремінь щільно облягав низ спини в потрібній позиції .

Це просте та недороге рішення для стомлених спін у довгих гонках без обносів (portage). Існує безліч товстіших подушок або невеликих надувних подушок, які є ще одним бюджетним варіантом для любителів прогулянок та відпочинку зі зручностями. Тим не менш, будьте обережні: чим м’якша подушка, тим менша сила гребка трансформується в поступальний рух уперед. Також, тим вище ваш центр тяжіння, що, можливо, змусить новачків описувати ваше ультрастійке каное шириною 85 см як «хитке».

Підходить для: мандрівників, канойщиків в експедиції та всіх тих, хто віддає пріоритет ефективності, але потребує певної підтримки (наприклад, жінки).

Оригінал статті англійською читайте на PaddlingMagazine